Latgalīšu kulturas pikniks jaunīšim

Viļānu apvienības pārvalde 19.Augusts, 2024, 16:00 Jaunumi

23. augustā Viļānos Viļānu  muižas svētku ietvaros notiks Rēzeknes novada pašvaldības atbalstītais jaunatnes iniciatīvu projekta “Latgalīšu kulturas pikniks jaunīšim” pasākums. To īsteno Viļānu bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Viļānu mūzikas un mākslas skolu un Viļānu apvienību.

Pasākuma mērķis ir stiprināt latgaliskās piederības apziņu,  veicināt un popularizēt latgaliešu valodas lietošanu ikdienā. Pasākuma īstenošanā, organizēšanā un vadīšanā iesaistīti jaunieši.

No plkst. 15:00 būs iespēja apmeklēt dažādas darbnīcas un spēlēt spēles, kas saistītas ar latgaliešu valodu vai Viļāniem. Pasākumā piedalīsies Viļānu mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un skolotāji, Viļānu bērnu un jauniešu centra, Maltas Bērnu un jauniešu centra dalībnieki,  Latgalīšu kulturys kusteiba "Volūda” pārstāvji.

Mūzikas skolas telpās būs iespēja noskatīties Viļānu Mūzikas un mākslas skolas bērnu un jauniešu veidotās animācijas filmiņas latgaliešu valodā. Notiks loka šaušanas meistarklase ar Māri Rumaku.

Piedalīsies mājražotāji gan ar darbnīcu aktivitātēm, gan arī būs iespēja iegādāties viņu produkciju. Jolanta Smane no saimniecības “Slāņi” rādīs kā siet kazas piena sieru. Pie Ingūnas Šulbergas  no uzņēmuma “Zelta rika” varēs vairāk uzzināt par maizes cepšanu un iemācīties pagatavot maizes kārtojumu. Apmeklētāji varēs iegādāties arī saldējumu, ko ražo Karīna Adijāne savā uzņemumā “Soltais”.

17:30 notiks sarunas un pieredzes stāsti par to kā saglabāt latgaliešu valodu šodien? Ko nozīmē būt latgalietim? Kāpēc runāt latgaliski?

Kā viesi ir uzaicināti radio personība Daiga Laizāne – DJ Deila, uzņēmējs un vēsturnieks Māris Rumaks un uzņēmēja, plānotāja latgaliski “Giut breidi” un spēles “A KAS ITE?” autore Līga Springa.

Noslēgumā 18:30 – koncerts “Vyss apleik maņ munā volūdā skaņ”. Uzstājas Viļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un Nautrēnu pagasta jauniešu rokgrupa "Vysu voi nadaudz" (vadītājs Ingars Gusāns).

Visi laipni aicināti apmeklēt pasākumu, līdzdarboties un  svinēt svētkus!

Sagatavoja Viļānu apvienības jaunatnes darbiniece Linda Gritāne