Viļānu velotūres II posms jau šo sestdien

Mierīgs velobrauciens skaistā vasaras dienā ar gidu un cilvēkiem, kas vislabāk pārzina iestādes, ciema vai pagasta vēsturi. Piedzīvojums un labi un aktīvi pavadīts laiks bez dalības maksas. Vai var iedomāties labāku veidu, kā izzināt Viļānu un kaimiņu novadus? Visu šo piedāvā novada velosporta entuziasti, aicinot visus līdz pat septembrim katra mēneša otrajā sestdienā, tieši dienu iepriekš pirms Viļānu gadatirgus, piedalīties velobrauciena “Viļānu velotūre 2017” posmos. Nākamais posms norisināsies jau šo sestdien, 10.jūnijā. Maršruts Viļāni – Varakļāni – Viļāni.

Pirmais posms – Dekšāres pagasta un Viļānu pilsētas vēsture

Pirmajā braucienā velosporta entuziasti devās maija otrajā sestdienā gar Rimšu ciemu uz Dekšāres pagastu, kur viesojās Dekšāres pagasta muzejā, kas pastāv jau 11 gadus. Muzejā velobrauciena dalībniekus sagaidīja pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Benislavskis un muzeja vadītāja Vija Enkuzena, kura iepazīstināja visus ar pagasta vēsturi un ievērojamiem cilvēkiem, kas dzīvoja Dekšāres pagastā vai nāk no tā.

Šo muzeju īpaši iesakām apmeklēt ne tikai tiem, kas vēlas kaut ko vairāk uzzināt par Dekšāres pagastu, bet arī tos, kuriem ir interesanta šī reģiona vēsture, jo muzejā tiešām ir atrodami vērtīgi eksponāti, kas pastāsta par Latgales vēsturi, kultūru, valodu. Tāpat muzejā var gūt plašu ieskatu par Jāņa un Emīlijas Klīdzēju dzīvi un darbu.

Ieturot nelielu pauzi pie Dekšāru brīvdabas estrādes, velobraucēji devās atpakaļ uz Viļāniem. Pirmais apstāšanās punkts Viļānos bija Lakstīgalu salā, kur viens no velobrauciena organizatoriem Juris Tučs pastāstīja par Viļānu brīvdabas estrādes vēsturi, raksturojot to kā vietu, kas viļāniešiem ir dāvājusi daudz pozitīvu emociju. Pirmais velobrauciena posms noslēdzās Viļānu novadpētniecības muzejā, kur muzeja vadītāja Margarita Skangale iepazīstināja brauciena dalībniekus ar šobrīd muzejā izvietotām ekspozīcijām.

Otrais posms – dodamies uz Varakļānu pili

Starts otrajam velobrauciena posmam tiks dots Viļānu pilsētas stadionā 10.jūnijā plkst.12.00. Tajā aicina piedalīties visus interesentus! Brauciena maršruts: Viļāni – Varakļāni (ar muzeja un pils parka apskati) – “Latgaļu sāta” – Viļāni.

Organizatori iesaka:

Katra posma vidējais maršruta garums būs aptuveni 25km, kurš tiks izbraukts 3-4 stundās. Tāpēc katru velobrauciena dalībnieku lūdzam sākt gatavoties braucienam laicīgi, lai spētu pievarēt šo distanci.

• Jūsu divritenim ir jābūt labā tehniskā kārtībā.
  • Lai brauciens būtu vēl tīkamāks, līdzi iesakām ņemt dzeramo ūdeni, kā arī nelielus pārtikas krājumus un sviestmaizes.
  • Ģērbties ir vēlams atbilstoši laika apstākļiem
  • Domājot par savu drošību, iesakām vilkt ķiveres un atstarojošās vestes.
  • Bērni līdz 14 gadu vecumam var piedalīties velobraucienā tikai kopā ar vecākiem.

Tiekamies 10. jūnijā. plkst.12.00 Viļānu pilsētas stadionā! Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt uz tālruni 29422155 (Juris).

Nolikums (Pdf)

Teksts: Margarita Isajeva