Aktualitātes

Viļānu skolēnu brauciens uz Strasbūru

Viļānu skolēnu brauciens uz Strasbūru

2016.gadā 28. aprīlī Viļānu vidusskolas skolēniem – starptautisko sakaru pulciņa dalībniekiem un konkursa EUROSCOLA uzvarētājiem – tika sniegta iespēja apmeklēt Eiroparlamentu Strasbūrā, ka arī uzklausīt politiķus un citu valstu jauniešus.

Skolēniem tika dota iespēja gūt ieskatu likumu izstrādāšanas procesā Eiroparlamentā – daudzveidīgajā likumu  sistēmā, iejusties Eiroparlamenta deputātu lomā, kā arī iepazīties ar miera un demokrātijas idejām, kuras tik plaši popularizētas Eiropas Savienība.

Atrodoties Eiroparlamentā, skolēni sajuta – tas nav tik viegls darbs kā liekas no malas un nav tik viegli atrast vienīgo pareizo risinājumu un aizstāvēt savu viedokli. Ir jāpārliecina darba grupas uzklausīt katra Eiroparlamenta deputāta viedokli. Pat deputātu krēslus nav viegli iekustināt, lai varētu apsēsties tajos. Laikam tas ir simboliski!

Sēdes laikā visām sēdē pārstāvētajām delegācijām tika dota iespēja pastāstīt par sevi. Viļānu vidusskolu prezentēja 12.a klases skolēns Dāvids Kozlovskis. Jauniešiem tika dota arī iespēja balsot par dažādām tēmām. Pārsteidzoši bija balsojuma par Eiroparlamenta iespējām rezultāti.

Pateicoties Eiropa Savienības finansējumam, Viļānu vidusskolās skolēniem bija iespēja organizēt un doties ekskursijā uz Strasbūru. Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja Eiropas Parku Vācijā, apskatīja Čehijas galvaspilsētu Prāgu un iepazinās ar slaveno kūrortu Karlovi Vari. Skolēnu atmiņā ir palikušas arī alas Macohā, kuras ir milzīgas un iespaidīgas. Šajā ekskursijā skolēniem bija iespēja iepazīt kultūru, arhitektūru un dzīves līmeni dažādās Eiropas valstīs, varēja paplašināt savas zināšanas, veikt salīdzinājumu un izdarīt secinājumus, kas noderēs turpmāk mācības.

Skolēni pēc ekskursija secināja, ka ir nepieciešams tikai mazs mirklis, lai no Viļāniem nokļūtu Eiropas Savienības politiskajā centrā. Izsakām pateicību konkursa “EUROSCOLA” organizatoriem par doto iespēju baudīt pirms tam neredzēto, gūt labas emocijas, kā arī jaunas zināšanas.

Valentīna Kornejeva

pulciņa “Starptautiskie sakari” vadītāja,

“Starptautisko sakaru” pulciņa dalībnieki

2016-05-25
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A