Muzeji

Viļānu Novadpētniecības muzejs

Viļānu Novadpētniecības muzejs
  • Adrese: Kultūras laukums 2, Viļāni, Viļānu novads
  • Telefons: +371 26476570
  • E-pasts: muzejs-vilani@inbox.lv
  • Darba laiks: P.- Pk. 8:00 – 12:00; 13:00 – 17:00; grupām ar iepriekšēju pieteikšanos arī brīvdienās

Muzejs dibināts 1954. gadā. Viļānu novadpētniecības muzeja pastāvīgā ekspozīcija sniedz aizraujošu ieskatu atsevišķos Viļānu pilsētas un Viļānu novada vēstures posmos un iedzīvotāju ikdienas gaitās, radot neaizmirstamu noskaņu un iespēju izjust tā laika elpu. Muzeja krājuma pamatā arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, ģeoloģijas priekšmeti. Pastāvīga ekspozīcija par pilsētas vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Muzeja ekspozīciju caurvij pilsētas un novada vēsture, tradīcijas, paražas dažādos vēstures laika posmos.Te ir skatāmi foto oriģināli, numismātikas, arheoloģijas, etnogrāfijas un citu kolekciju krājuma materiāli.

Tā kā muzeja krājuma vākšanā ir piedalījušies gan daudzi desmiti skolēnu, gan arī citi pilsētas un novada iedzīvotāji, kuri laipni dāvinājuši visdažādākos senču lietotos priekšmetus, muzeja kolekcijas ir daudzveidīgas un piesātinātas ar atmiņām par Viļānu novada cilvēku kultūru, tradīcijām un sadzīvi. Muzeja kolekcijās atrodas arī ļoti interesanti un unikāli priekšmeti. Piemēram, Latvijā ir tikai nedaudz vairāk kā 30 mamuta zobu, viens no šiem retajiem eksemplāriem glabājas mūsu muzejā.

Muzeja piedāvātā ekskursija “Viļānu vēsturiskā taka” izvedīs pa pilsētas ievērojamākajām kultūrvēsturiskajām vietām, tā iepazīstinot pilsētas viesus ar neseno gadsimtu atstāto mantojumu. Savukārt muzeja izstāžu zālēs pastāvīgi ir aplūkojami gan vietējo iedzīvotāju, gan attālāku viesu mākslas un amatniecības darbi, kā arī pašu muzeja darbinieku veidotās tematiskās izstādes. 

Ieejas maksa: 

  • bērniem 0,20 EUR
  • pieaugušajiem 0,40 EUR
  • ekskursija (Viļānu novada kultūrvēstures objektu apskate) 10,00 EUR

Muzejpedagoģiskās programmas dažāda vecuma skolēnu grupām:

  • „Senlatviešu spēka zīmes” (1. – 12.kl.)
  • „Lina sēkliņas stāsts.” (1. – 12.kl.)

 „Senlatviešu spēka zīmes.”

Programma paredzēta 1.-12. klašu skolēniem. Nodarbības ilgums 40, 60 min., latviešu/krievu valodā. Programma sniedz ieskatu par senlatviešu grafiskajām rakstu zīmēm, latvju dievībām, zīmju nozīmi un to skaidrojumu.

„Lina sēkliņas stāsts.”
Programma paredzēta 1. – 12. klašu skolēniem. Nodarbības ilgums 40, 60 min. latviešu/krievu valodā. Balstoties uz pastāvīgo ekspozīciju „Lina sēkliņas stāsts”, tautasdziesmām, pasakām un praktiskām nodarbībām tiek sniegts priekšstats par linu audzēšanas un apstrādes procesiem.

Pieteikties pa tālr. 26476570;

2017-02-20
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A