Aktualitātes

Viļānu animācijas darbnīcas dalībnieki ieguva augsto 3. vietu animācijas filmu festivālā „DEBESSmANNA 2016”

Viļānu animācijas darbnīcas dalībnieki ieguva augsto 3. vietu animācijas filmu festivālā „DEBESSmANNA 2016”

Viļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi kopā ar Viļānu vidusskolas skolēniem 2015.gadā veidoja Viļānu pilsētas 520 gadu jubilejai veltītu apsveikuma animācijas filmu “Biteit, muna zaltspuorneite”, kuru 2016.gada 8.oktobrī demonstrēja arī Rīgā kinoteātrī K.Suns animācijas festivālā „DEBESSmANNA 2016”.

„Cik labi, ka mēs satikāmies ar Viļānu BITEITĒM... Esam ļoti priecīgas par šo projektu kopumā. Sadarbība ar Viļānu Mūzikas un mākslas skolas topošajiem māksliniekiem vainagojusies ar panākumiem. Jauki, ka bērni var radoši atraisīties, iepazīties ar animāciju un vēl, kopā pastrādājot, uzburt animācijas brīnumu – pašu bērnu zīmētu, ieskaņotu un izkustinātu animācijas filmu. Paldies visām čaklajām animācijas biteitēm un viņu palīgiem, īpaši vizuālās mākslas skolotājai Maijai Podniekai! Filmu kopā ar Eināru Lipski ieskaņoja Viļānu Mūzikas un mākslas skolas jaunie mūziķi un Viļānu kultūras nama folkloras kopa „Biteites”. Paldies jauno mūziķu pedagogiem Silvijai Slavikai, Jeļenai Vesninai, Ilonai Laizānei, Antonam Zaharānam, Mārim Ziemelim un Viļānu kultūras nama folkloras kopas „Biteites” vadītājai Ingai Stafeckai, kā arī Vivitai Skurulei par aktīvu līdzdalību projekta koordinēšanā,” – stāsta režisore un animatore Dace Liepa, –  „mums prieks par  Viļānu animācijas draugiem, jo arī šogad,  pateicoties Viļānu Mūzikas un mākslas skolas direktorei Intai Brencei, mums top jauna animācijas filma latgaliešu valodā “Vasals, Vinnej Pūk!”, tās pirmizrāde paredzēta novembrī.”

Festivālam bija iesūtītas daudz labas un interesantas bērnu veidotas animācijas filmas no visas Latvijas. Darbus vērtēja kompetenta žūrija:

  • vairāku animācijas filmu režisors Reinis Kalnaellis;
  • režisore un filmu scenāriju autore Liene Laviņa Kalnaella;
  • animācijas seriāla SIA VOVAS režisors, mākslinieks un animators Pēteris Čulītis.

 Inta Brence

Viļānu Mūzikas un mākslas skolas direktore

Projekts tika realizēts 2015.gadā ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda, A/S Latvijas valsts meži, Viļānu novada Domes un Pasaules latviešu ģimeņu saieta «3X3" finansiālu atbalstu.


2016-10-19
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A