Viļāniešiem 3. vietas Vecpiebalgas kausā

2019. gada 30. martā Vecpiebalgā pirmo reizi norisinājās Latvijas reitinga sacensības šautriņu mešanā. Sacensības izvērtās spraigas, interesantas un kupli apmeklētas. Tajās piedalījās 79 kungi, 30 dāmas, 11 jaunieši un 7 juniori.

Dāmu individuālajā konkurencē sacensības sākotnēji norisinājās 8 grupās un no katras grupas izslēgšanas spēlēm kvalificējās 2 labākās spēlētājas. Marija Ružāne no apakšgrupas izgāja kā otrā un izslēgšanas pirmajā spēlē tikās ar Kristīni Zaķīti no Rīgas, kuru uzvarēja ar 4-2, bet nākamā spēle bija ļoti spraiga, jo pretī nāca viena no spēcīgākajām lietuvietēm Sandra Rimkeviciute un šajā spēlē ar pēdējo metienu Marija izrāva uzvaru ar 4-3.  Par iekļūšanu finālā Marija piekāpās sacensību uzvarētājai Sarmītei Lavrentjevai no Rīgas un izcīnīja 3. vietu.

Kungu individuālajā konkurencē grupu izspēle notika 16 grupās. No katras apakšgrupas izslēgšanas spēlēm kvalificējās 3 spēlētāji. Aivars Šutka no apakšgrupas izgāja kā trešais un pirmajā izslēgšanas spēlē ar 4-3 pieveica cēsinieku Jāni Ieviņu. Nākamajā spēlē Aivars bija pārāks par Rihardu Slišānu no Vecumniekiem un tālāk pieveica savu kluba biedru Gunāru Ozoliņu no Kārsavas. Pusfinālā Aivars Šutka zaudēja lietuvietim Arunas Čiplim, kurš kļuva par sacensību uzvarētāju, un rezultātā izcīnīja 3. vietu.

Nākamās reitinga sacensības jau 13. aprīlī Jēkabpilī.

Lai veicas un viss izdodas!

Guna Popova
Viļānu novada pašvaldības Sporta skolas metodiķe

2019-04-09