Aktualitātes

Veselības nedēļa - iespēja ikvienam aktīvi pavadīt laiku

Veselības nedēļa - iespēja ikvienam aktīvi pavadīt laiku

Latvijas Veselības nedēļa šogad tika atzīmēta no 29.maija līdz 4.jūnijam. Veselības nedēļa jeb MoveWeek ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, daļa no NowWeMove kampaņas. Šī pasākuma mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs.

Nūjošana, vingrojumi un fizioterapeita lekcija

Arī Viļānu novadā norisinājās Veselības nedēļa ar dažādām sportiskām aktivitātēm, kur ikviens interesents varēja apgūt nūjošanas tehnikas pamatus, vingrojumus un doties pārgājienā. Senioriem bija iespēja apmeklēt veselību veicinošu vingrošanas nodarbību.

Sporta skolas treneriem un visiem interesentiem fizioterapeits un pielietojamās kinesioloģijas speciālists Māris Klaučs vadīja teorētiski - praktiskus kursus par traumu riska iespējām dažādos sporta veidos treniņprocesa darbā ar bērniem un jauniešiem.

Sporta svētki pašiem mazākajiem

1.jūnijā Viļānu novada Radopoles  pirmsskolas izglītības iestāde „Bitīte” Viļānu pilsētas stadionā rīkoja sporta svētkus, kuros arī šogad aicināja piedalīties draugus no Viļānu novada, kā arī viesus no kaimiņu novadu   pirmsskolas izglītības iestādēm.

Sporta svētkos piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieki. Svētkos visi bērnudārzi ieradās ar kādu pasaku varoni, kur vadīja kādu noteiktu aktivitāti.  Sporta svētkos bērni pārvarēja šķēršļu joslas un piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs, kurās parādīja savu veiklību, izturību un spēku. Pasākuma noslēgumā uzvarētāji bija visi, jo bez balvām nepalika neviens dalībnieks.

Čempionāts 100 lauciņu dambretē

3.jūnijā norisinājās Viļānu novada čempionāts 100 lauciņu dambretē, kur piedalījās 17 Viļānu dambretisti. Sacensības notika 4 grupās.

Bērnu grupā meitenēm: 1.vieta - Milenai Samuilovai, 2.vieta – Tatjanai Buividei, 3.vieta Lindai Malinovskai. Zēnu konkurencē: 1.vieta - Denisam Solovjovam, 2.vieta – Vitālijam Brencānam, 3.vieta – Niķitam Bogdanovam.

Pieaugušo grupā sievietēm/jaunietēm 1.vieta - Neļai Kristīnei Malahovskai, 2.vieta – Inetai Gritānei, 3.vieta – Anfisai Šabanovai, vīriešiem: 1.vieta – Ērikam Saprovskim, 2.vieta – Aleksejam Gritānam, 3.vieta – Maksimam Bogdanovam.

Un futbols Veselības nedēļas noslēgumā

Veselības nedēļa noslēdzās 4.jūnijā ar Viļānu novada atklāto čempionātu futbolā, kur piedalījās četras Viļānu novada komandas un komandas no Rēzeknes, Ilzeskalna un Galēniem.

Komandas tika sadalītas 2 grupās, kur labākās divas no katras grupās spēlēja pusfinālos. Sacenšoties četrām labākām komandām, 1.vietu izcīnīja komanda “Viļāni”. Uzvarētāju komandā spēlēja Vladislavs Kuzņecovs, Artjoms Savčuks, Vladlens Cvetkovs, Mareks Malinovskis, Juris Meļņiks, Daniels Bole, Aleksejs Čakovs, Jaroslavs Mačulis, Artjoms Travkins. Līdzvērtīgās un aizraujošās spēlēs par otro vietu pārāka bija komanda “Dekšāres”, bet trešajā vietā ierindojās komanda “Viļānu veterāni”.  Balvu par čempionāta labāko spēlētāju saņēma Juris Meļņiks.

Viļānu novada Sporta skola pateicas visu pasākumu organizatoriem un dalībniekiem par iesaistīšanos! Tā kā Veselības nedēļa tiek rīkota ik gadu, tad arī nākamajā gadā Viļānu novada iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi iesaistīsies šīs akcijas pasākumos!

Teksts un foto: Lolita Malinovska, sporta skolas metodiķe

2017-06-12
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A