Aktualitātes

Sociālā atbalsta centrā “Cerība” aktivitātes 2017.gada otrajā pusgadā

Sociālā atbalsta centrā “Cerība” aktivitātes 2017.gada otrajā pusgadā

Pagājušais 2017.gads Sociālajā atbalsta centrā “Cerība” bija ļoti radošs un notikumiem bagāts.

Pateicoties Lauku atbalsta dienesta ELFLA finansējumam un Viļānu novada pašvaldības līdzfinansējumam tika īstenots projekts “Sadzīves prasmju istaba”. Projekta ietvaros tika iekārtota SAC virtuves telpa ar kvalitatīvu daudzveidīgu sadzīves tehniku un mēbelēm. Tas deva iespēju uzlabot un dažādot sociālos pakalpojumus.

 

 Sadzīves prasmju istabā reizi nedēļā tiek organizētas atbalsta grupas jaunajām māmiņām, sociālā riska ģimeņu vecākiem, jauniešiem. Grupas vada sociālie darbinieki. Apmeklētājiem tiek piedāvāts pilnveidot savas sadzīves prasmes, izmantojot mūsdienu sadzīves tehniku, gūt jaunas zināšanas veselīga ēdiena gatavošanā. Grupu dalībnieki var  lietderīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku, rast jaunus draugus un paziņas.

 

No oktobra mēneša katru otrdienu Sociālā atbalsta centra “Cerība” zālē notiek MomyFit nodarbības un Bēbīšu skoliņa, kuras projekta “PROTI UN DARI!” ietvaros vada sporta speciāliste Līga Zvejsalniece un Jolanta Zvejsalniece.

 

 Lielu interesi novada  pirmspensijas un pensijas vecuma  iedzīvotāji izrāda vingrošanas nodarbībās, kuras vada Lolita Malinovska. Nodarbības notiek katru otrdienu un ceturtdienu centra zālē. Lai uzlabotu sniegto pakalpojumu katru gadu no sociālā dienesta budžeta līdzekļiem tiek iegādāts jauns sporta inventārs.

 

 

Novembra un decembra mēnešos reizi nedēļā tika organizētas radošās nodarbības:

  • personām ar GRT ( vad. soc.darb. Ineta Kalniņa un soc.darb.Ināra Repša),
  • radošās darbnīcas pirmspensijas un pensijas vecuma personām, un personām ar invaliditāti (vad. R.Ruba).

 

Jau daudzus gadus  senioru ansamblis “Rudens ziedi” pagodina centra telpas ar savu klātbūtni, atbalsta un priecē ar skaistām dziesmām. Ar jauno mācību gadu ansambli vada  Marija Jefremova. Ansambļa mēģinājumi notiek reizi nedēļā ceturtdienās.

 

 

Neilgi pirms Jaunā gada kopā ar senioru ansambli “Rudens ziedi” un jauno ansambļa vadītāju Mariju Jefremovu tika organizēts Jaungada koncerts SIA “Viļānu slimnīca”. Iemītniekiem tika pasniegtas atklātnītes, ko savām rokām sagatavoja SAC “Cerība” bērni, jaunās māmiņas, kuras piedalās SAC “Cerība” organizētajās nodarbībās, un pensionāri.   

 

 

Pirmssvētku laikā neiztrūka arī bez brīnuma. Centra bērni izsaka milzīgu pateicību Viļānu novada domes deputātei Gunai Popovai par saņemtajam Ziemassvētku dāvanām!!! 

 

 

 

 

Rita Ruba
Sociālā atbalsta centra “Cerība” vadītāja

2018-01-11
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A