Aktualitātes

Senioriem iespēja pieteikties bezmaksas datorapmācībām

Līdz pat jūnija mēneša beigām ikviens interesents vecumā no 50 gadu vecuma aicināts pieteikties bezmaksas datorapmācībām sociālās iniciatīvas „Pieslēdzies, Latvija!” ietvaros. Pasniedzēja – informātikas skolotāja Ilze Valeniece.

"Pašreiz vairāk nekā puse no 2300 senioriem, kuri pieteikušies "Pieslēdzies, Latvija!" apmācībām, ir bez priekšzināšanām datora un interneta lietošanā un vēlas tās apgūt no pašiem pamatiem. Tas liecina, ka arvien vairāk Latvijas senioru vēlas iekļauties mūsdienu sabiedrībā un apgūt datorprasmes gan ikdienas lietošanai, gan darba vajadzībām," skaidro Līga Bite, Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas "Pieslēdzies, Latvija!" vadītāja.

Visvairāk pieteikumu apmācībām šobrīd saņemti no Rīgas un pierīgas reģiona – vairāk nekā 1600, bet katrā novadā – Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē – reģistrējušies vairāk nekā simts dalībnieki vecumā pēc 50 gadiem. Jau vairāk nekā 60 skolotāju ir atsaukušies, lai pašaizliedzīgi un ar entuziasmu piedalītos savas pilsētas un novada iedzīvotāju labklājības uzlabošanā.

Bezmaksas apmācībām var pieteikties ikviens interesents vecumā no 50 gadiem darba dienās no 8:00 līdz 21:00, zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822, vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv, kā arī piesakoties personīgi skolotājas Ilzes Valenieces (t. 22321326).

Apmācības plānots uzsākt jau šā gada jūlijā.

Pagājušajā gadā sertifikātu par veiksmīgi apgūtām zināšanām ieguvuši 106 Viļānu novada iedzīvotāji vecumā pēc 50 gadiem. 

Apmācības notiks trīs līmeņos – 1.līmenis iesācējiem – nav nepieciešamas speciālas zināšanas un iemaņas, 2. līmenis lietpratējiem – tiem, kas prot ieslēgt datoru un pareizi izslēgt to, lietot datorpeli un tastatūru, ieiet internetā un atvērt interneta lapu, 3.līmenis ekspertiem – tiem, kas prot orientēties interneta vidē – meklēt informāciju pasaules tīmeklī un lietot e-pastu.

Vairāk informācijas par projektu pieejama „Pieslēdzies, Latvija” oficiālajā mājaslapā www.piesledzieslatvija.lv

2014-06-04
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A