Aktualitātes

Pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte”: arī šogad piedalīsimies Cūkmena ekoprogrammā!

Pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte”: arī šogad piedalīsimies Cūkmena ekoprogrammā!

Jau otro reizi AS Latvijas valsts meži kopā ar Cūkmenu izsludina pieteikšanos jaunā mācību gada bērnudārzu ekoprogrammai Cūkmena detektīvi. Lai kļūtu par īstu detektīvu un Cūkmena sabiedroto, arī 2016./2017. mācību gadā ekoprogrammas ietvaros bērni apgūs četras galvenās tēmas: Meža netīrie noslēpumi, Cūkmenam pa pēdām, Mežs rotaļlietu kastē un Audzēsim skābekli. Visaktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos pats Cūkmens – populārais Latvijas dabas draugs. Arī šogad, tāpat kā aizvadītajā gadā, Cūkmenam pa pēdām dosies Viļānu novada pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte"" mazie audzēkņi kopā ar savām audzinātājām.

Viļānu novada pirmsskolas izglītības iestādes Bitīte metodiķe Rita Damba aicina arī citus dārziņus pieteikties dalībai programmā un sekot pa pēdām Cūkmenam: “Esam priecīgi, ka arī šogad varēsim piedalīties ekoprogrammā. Bērni aktīvi iesaistījās visās nodarbībās, kas sekmēja padziļinātāku izpratni par dabu un tās saudzēšanu. Tēma – audzēsim skābekli bija viena no saistošākajām. Bērnudārzā rīkojām vectētiņu un vecmāmiņu dienu, kuras ietvaros bērni kopā ar vecvecākiem podiņos stādīja priežu sēkliņas. Liels notikums bija vērot, kā no šīs mazās sēkliņas izdīgst koks. Protams, vislielāko prieku bērniem sagādāja Cūkmena apciemojums. Dabas draugs sniedza izglītojošu mācību stundu, kuras laikā devāmies rotaļās un iepazinām tīra meža noslēpumus.”

Lai pieteiktos pirmsskolas izglītības iestāžu ekoprogrammai Cūkmena detektīvi, līdz 20. septembrim jāaizpilda pieteikuma anketa mājaslapā www.cukmens.lv. Pirmās 100 bērnudārzu grupiņas, kas pieteiksies programmai, saņems AS Latvijas valsts meži sarūpēto Slepeno maisu ar papildu mācību materiāliem. Bērnudārzi programmu varēs apgūt arī patstāvīgi, izmantojot Cūkmena mājaslapā pieejamos materiālus. Mācību gada nogalē 30 aktīvākos bērnudārzus apciemos pats Cūkmens.

Cūkmens stāsta par ekoprogrammas panākumiem pagājušajā mācību gadā, ko šogad dabas draugs plāno pat pārspēt: “Aizvadītajā mācību gadā ekoprogrammu Cūkmena detektīvi pabeidza teju 3000 bērnu no 135 grupiņām 90 Latvijas bērnudārzos. Mazie censoņi iemācījās, ka mežā atkritumiem nav vietas. Mežs, tāpat kā cilvēks, ir dzīvs organisms, kas prasa īpašu uzmanību un rūpes. Programmas laikā bērni sekoja man pa pēdām un atklāja, ka atrasties mežā ir dabiski. Iemācījās, ka koks ir mums visapkārt un tas ir dabai draudzīgs materiāls. Ar nepacietību gaidu jaunos pieteikumus!”

Inese Blaune

Deep White sabiedrisko attiecību konsultante

 

Ekoprogramma Cūkmena detektīvi paredzēta 5–7 gadus veciem bērniem. Tās pamatā ir četras tēmas, kurās ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, kā arī dažādu vizualizāciju palīdzību bērni veic noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, vērtējot labo un slikto mežā.  Katra tēma veidota, ievērojot principu – redzi, dzirdi, klausies, dari!, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

 

2016-09-20
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A