Pirmās senioru grupas uzsāk Pieslēdzies, Latvija! datorapmācības Viļānu novadā

Šonedēļ Viļānu novada seniori skolotājas Ilzes Valenieces vadībā uzsāks datora un interneta apguvi Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! kursos. Šogad seniori datorprasmes varēs apgūst Varakļānu pilsētas bibliotēkā, Dekšāru pamatskolā un Viļānu vidusskolā. Datora un interneta apmācības norisināsies līdz pat oktobrim, un tām joprojām var pieteikties ikviens interesents no 50 gadu vecuma.

Šonedēļ apmācības reģistrētajiem dalībniekiem notiek Varakļānu pilsētas bibliotēkā, skolotājas Ilzes Valenieces (22321326) vadībā:

• 9.jūlijā plkst. 9:00 - 12:00,
  • 10.jūlijā plkst.  9:00 - 12:00 ,
  • 11.jūlijā plkst.  9:00 - 12:00

Šajās dienās norisināsies 1.līmeņa grupas (seniori bez iepriekšējās saskares ar datoru).

„Pašreiz vairāk nekā puse no 3300 senioriem, kuri pieteikušies Pieslēdzies, Latvija! apmācībām, ir bez priekšzināšanām datora un interneta lietošanā un vēlas tās apgūt no pašiem pamatiem. Tas liecina, ka arvien vairāk Latvijas senioru vēlas iekļauties mūsdienu sabiedrībā un apgūt datorprasmes gan ikdienas lietošanai, gan darba vajadzībām,” skaidro Līga Bite, Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas „Pieslēdzies, Latvija!” vadītāja.

Bezmaksas apmācībām aicināts pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, darba dienās no plkst. 8:00 līdz 21:00 zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv. Zvanot pa norādīto tālruni joprojām aicināti pieteikties arī pasniedzēji. Pieslēdzies, Latvija! apmācības latviešu un krievu valodas grupās notiks visā Latvijā, grupas komplektējot pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietai.

Seniori pēc piecdesmit gadu vecuma var izvēlēties apgūt vienu vai vairākus no trim piedāvātajiem apmācību līmeņiem, atbilstoši iepriekšējai pieredzei un prasmēm. Pirmais apmācību līmenis paredzēts tiem, kuri ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi.

Lattelecom projekts Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots kopš 2008./2009.mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 20 tūkstoši senioru. Projekta iniciētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstoši cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties mūsdienu informācijas sabiedrībā.

Sociālā iniciatīva Pieslēdzies, Latvija! ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Papildu informācija:

Līga Bite, Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja