Notika radošās kopas “Atļaujies ienākt” tikšanās

Rudenīgajā 27.septembra pēcpusdienā Viļānu pilsētas bibliotēkā jau ceturto sezonu pēc kārtas tikās Viļānu novada radošās kopas „Atļaujies ienākt” dalībnieki. Literāti jauno sezonu uzsāka ar neizsīkstošu darba sparu un enerģiju. Tikšanās laikā, baudot siltu tēju, radošās kopas pārstāvji lasīja dzeju un kavējās atmiņās par neseno braucienu uz Krieviju, kur notika Latvijas – Krievijas pierobežu pašvaldību projekta dalībnieku otrā tikšanās.

Pirmā tikšanās reize norisinājās šā gada maijā, kad projekta dalībnieki no Krievijas pilsētas Šlisselburgas viesojās Viļānos.

Jāatgādina, ka projekta ietvaros plānots izdot starptautiska mēroga dzejoļu krājumu, kura realizēšanā iesaistīsies arī Viļānu novada mākslinieciskās jomas pārstāvji. Tāpat arī projekta ietvaros tika izsludināts literārās jaunrades konkurss „Aizmirsti steigu”, sniedzot iespēju autoriem paplašināt literārās prasmes un atklāt savu radošo potenciālu. Kopumā savus literāros darbus iesniedza deviņi pretendenti un šobrīd notiek darbu vērtēšana. Jau minētajā dzejoļu krājumā tiks publicēti visu trīs sadarbības pašvaldību – Viļāniem – Šlisselburgas un Kārsavas autoru darbi.

Projekta pilnais nosaukums – ELRII-359 „Latvijas – Krievijas pierobežu pašvaldību vienotas kultūras informācijas telpas un sadarbības tīkla veidošana izmantojot literāri māksliniecisko potenciālu”. Vadošais projekta partneris ir Viļānu novada pašvaldība.

Foto: Ilze Sondore

2013-10-07