Norisinājās Viļānu novada atklātais čempionāts novusā

1.decembrī norisinājās Viļānu novada atklātais čempionāts novusā. Tas pulcēja 26 novusa spēles cienītājus – vairākus Viļānu novada iedzīvotājus, kā arī viesus no Rēzeknes un Nagļiem.   Spēles norisinājās dažādās kategorijās – sieviešu vienspēles un dubultspēles, vīriešu vienspēles un dubultspēles.

Vīriešu vienspēlēs katrs dalībnieks spēlēja ar katru un vairākas stundas spēlējot, noskaidroja labākos spēlētājus. Par uzvarētāju kļuva Daniels Stivka (Rēzekne), otrajā vietā Gunārs Arbidāns (Viļāni) un trešajā vietā Ilmārs Malinovskis  (Viļāni).

Interesantas izvērtās  sieviešu vienspēles, kur septiņas daiļā dzimuma pārstāves spēlēja līdzvērtīgi un trīs labākās ieguva vienādu punktu skaitu. Uzvarētāju noteica pēc savstarpējo spēļu rezultātiem - pirmā vieta Annai Laganovskai (Viļāni), otrā vieta Lidijai Sosnarei (Rēzekne) un trešajā vietā ierindojās Tatjana Stivka (Rēzekne).

Vīriešu dubultspēlēs pirmo vietu ieguva  Ilmārs Malinovskis un Edgars Malinovskis (Viļāni), jo nospēlēja nedaudz veiksmīgāk nekā otrās vietas ieguvēji  Gunārs Arbidāns (Viļāni) un Daniels Stivka (Rēzekne), savukārt trešajā vietā ierindojās Ilgvars Gritāns un Aleksejs Šapakovs (Viļāni).

Sieviešu dubultspēlēs uzvaru guva Leonīda Īriste (Viļāni) un Lidija Sosnare (Rēzekne), bet otrajā vietā ierindojās  Galina Boļšakova un Tatjana Stivka (Rēzekne), trešā vieta Annai Laganovskai un Lolitai Malinovskai (Viļāni).

Visi godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar diplomiem un medaļām.

Turnīra noslēgumā tika pasniegtas speciālas balvas jaunākajiem un vecākajiem dalībniekiem starp sievietēm un vīriešiem. Vecākā sieviete Leonīda Īriste, bet jaunākā Tatjana Stivka, vecākais vīrietis Aleksejs Gritāns un jaunākais Edgars Malinovskis. Turnīra dalībnieku aktivitāte un vecums norāda uz to, ka līdzvērtīgi var spēlēt gan 13 gadus jauni, gan 87 gadu veci novusa spēles cienītāji!

Paldies dalībniekiem par piedalīšanos un draudzīgo sacensību garu!

Rezultāti (Pdf)

Teksts un foto: Viļānu novada pašvaldības Sporta skolas