Latgales izcilāko skolotāju vidū arī Viļānu skolu pedagogi

Jau piekto reizi, pasniedzot Nikodema Rancāna vārdā nosaukto balvu, tiek godināti Latgales izcilākie pedagogi, kuru vidū arī šogad ir pedagogi no Viļānu skolām: Maruta Ladusāne no Viļānu vidusskolas un Mārtiņš Dzindzuks no Viļānu Mūzikas un mākslas skolas.

Nikodema Rancāna balvu ir iedibinājusi Latgaliešu kultūras biedrība (LKB), konkurss tiek rīkots sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA), Latgales pašvaldībām un Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomi.

Šogad konkursa noslēguma pasākums notika Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā 22. septembrī. Konkursa mērķis ir stiprināt pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā, godinot izcilu veikumu pedagoģiskajā darbībā, latviskās un latgaliskās kultūras tradīciju ieaudzināšanu jaunajā paaudzē. Šogad apbalvošanai bija izvirzīti 32 skolotāji no dažādām Latgales izglītības iestādēm piecās nominācijās.

Maruta Ladusāne saņēma Atzinības rakstu nominācijā "Par inovācijām izglītības procesā", savukārt, nominācijā "Par veiksmīgu pedagoga debiju" Atzinības rakstu saņēma Mārtiņš Dzindzuks.

Viļānu novada pašvaldība abiem pedagogiem izsaka pateicību par kvalitatīvo ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un vēl panākumus arī turpmāk!

Visu pasākuma video ierakstu var noskatīties: ŠEIT

Foto: Māris Justs

2019-09-24