Aktualitātes

Izglītības iestāžu gatavība jaunajam mācību gadam

Izglītības iestāžu gatavība jaunajam mācību gadam

30. augustā, tieši pirms jaunā mācību gada sākuma, pašvaldības komisija devās uz Viļānu novada izglītības iestādēm, lai novērtētu to gatavību audzēkņu sagaidīšanai. 

Vērtēšanas komisijā piedalījās izpilddirektore Inga Strūberga, izglītības un kultūras lietu speciāliste Ilga Morozova, deputāti Vasīlijs Arbidāns un Felicija Leščinska un sabiedrisko attiecību speciāliste Margarita Isajeva. Tika izvērtētas visas Viļānu novada izglītības iestādes, īpašu uzmanību pievēršot nesen veiktajiem remontdarbiem.

Pirmā tika vērtēta Dekšāru pamatskola. Kā pastāstīja izglītības iestādes vadītāja Daiga Ceipiniece, šogad skolā netika veikti ievērojami remontdarbi, tomēr ir paveikts svarīgs darbs – mūzikas klasei ir sarūpētas jaunas mēbeles.

Radopoles pirmsskolas izglītības iestādē “Bitīte” ir manāmas jau lielākas pārmaiņas – audzēkņiem tagad ir iespēja sporta nodarbības pavadīt sporta zālē, kura tika nesen ierīkota. Pārmaiņas ir arī izglītības iestādes virtuvē – šogad tajā tika izbūvēta ventilācijas iekārta, kas nodrošina labākus darba apstākļus virtuves darbiniekiem.

Arī Viļānu Mūzikas un mākslas skolā audzēkņus un pedagogus sagaida patīkamas pārmaiņas – galvenajā skolas ēkā tika izremontēta klavierspēles klase, savukārt “Mākslas šķūnim” nomainīts jumts, nodrošinot māksliniekiem patīkamākus darba apstākļus.

Viens no svarīgākajiem jaunumiem Viļānu pilsētas izglītības iestādē ir rotaļu laukuma ierīkošana iestādes vecākajiem audzēkņiem. Neskatoties uz to, ka rotaļu laukums izveidots pavisam nesen, bērni to jau ir iecienījuši – vecāki audzēkņi tajā atrod nodarbes, kuras ir atbilstošas to vecumam un interesēm.

Sporta skolā tika atjaunotas dušas telpas, veikts remonts tualetēs, kā arī nomainīts ūdensvads.

Būtiskākās pārmaiņas sagaida Viļānu vidusskolas audzēkņus – skolas piebūves pirmajā un otrajā stāvā tika veikts remonts, kā rezultātā visas telpas šajos stāvos ieguvušas pavisam citu izskatu. Remonta laikā tika veikta grīdu pamatnes siltināšana, linoleja grīdu montāža, parketa grīdu atjaunošana, sienu apdares atjaunošana, kāpņu telpas pakāpienu apdare ar poliuretāna klājumu, kas neļautu nevienam paslīdēt, jaunu durvju montāža un elektrisko boileru montāža, kas atbilst visām mūsdienu prasībām. Cerēsim, ka tādas telpu pārmaiņas motivēs skolēnus un skolotājus sasniegt vēl augstākas virsotnes. Vēl viens Viļānu vidusskolas ieguvums, ar kuru lepojas viss kolektīvs, ir planšetdatoru komplekts. Tagad skolēni arī klasēs varēs izmantot planšetdatorus, apgūstot dažādus priekšmetus.

Protams, katrs iestādes vadītājs atzina, ka ir vēl lietas, pie kurām jāstrādā un kurām nepieciešamas pārmaiņas. Tomēr, kā itin visur, visi atzīmēja, ka ir jāizvērtē prioritātes un jāsāk ar svarīgāko, lai audzēknim un pedagogam nodrošinātu nepieciešamos darba apstākļus.

Viļānu novada pašvaldība vēl skolēniem, viņu vecākiem un pedagogiem, kā arī visiem, kas uzsāk mācību gaitas, veiksmīgu mācību gadu! Lai Viļānu novadā iegūtās zināšanas un prasmes ver durvis vēl lielākām iespējām!

Margarita Isajeva

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

2016-08-31
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A