Izdejoja deju un izdziedāja dziesmu

Lai arī pagājusi jau nedēļa kopš Dziesmu un deju svētkiem, tomēr dzirksts dalībnieku acīs un gandarījums par godam padarīto nav zudis. Neraugoties uz to, ka ne dziedātāji, ne dejotāji mēģinājumu un koncertu laikā neiztika bez noberztām tulznām un saules apdegumiem, tomēr atgriezās mājās ar saviļņojumu un visnotaļ pozitīvām emocijām. Seši Viļānu novada kolektīvi bija to 40 000 dalībnieku skaitā, kuri piedalījās XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos Rīgā laikā no 30. jūnija līdz 7. jūlijam.

Visu svētku nedēļu kopā ar mūsu svētku dalībniekiem bija arī cilvēki, kas rūpējās par dziedātāju un dejotāju drošību, veselību un veiksmīgu nokļūšanu mēģinājumu un koncertu galapunktos – paldies vārdi no Viļānu kultūras nama direktores Margaritas Cakulas izskan šoferīšiem Jāzepam Tučam, Jānim Sermajam un Jurim Medveckim, medicīnas darbiniecei Veltai Jegorovai, kā arī pašvaldības policijas inspektoriem Valentīnam Laizānam un Jānim Stafeckim. Tāpat arī pateicība par atbalstu Viļānu novada pašvaldībai, SIA „Lāču leja”, SIA „Jards” un kafejnīcai „Pie Kaupra”.

Jāatzīmē, ka Viļānu novada Dziesmu un deju svētku dalībnieki tika izmitināti pašā Rīgas centrā – vietā, kur visspēcīgāk varēja sajust svētku noskaņojumu un atmosfēru. Tādēļ arī pirms aizbraukšanas viļānieši ar simboliskām dāviņām un dziesmotu sveicienu pateicās Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas virtuves darbiniecēm par gardajām ēdienreizēm un jauko uzņemšanu, cerot, ka sadarbība turpināsies, un, kas zina, varbūt nākamajos Dziesmu un deju svētkos tiksimies atkal!

Paldies visiem dalībniekiem, kolektīvu vadītājiem un lai jauka vasara!

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa