Aktualitātes

Informācija vēlētājiem!

Informācija vēlētājiem!

Šā gada 25.maijā Latvijā norisināsies Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Atbilstoši Vēlētāju reģistra likumam, vēlētāju uzskaitei šajās vēlēšanās izmanto vēlētāju reģistru un iepriekš izveidotus iecirkņu vēlētāju sarakstus. Vēlētājiem vēlēšanu dienā, 25.maijā, jābalso iecirknī, kura sarakstā viņi iekļauti.

Tāpat Vēlētāju reģistra likums paredz, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ne vēlāk kā 70 dienas pirms vēlēšanām nosūta vēlētājam uz dzīvesvietas adresi Latvijā pa pastu nosūta informāciju par to, kura iecirkņa sarakstā vēlētājs iekļauts. Tomēr Centrālās vēlēšanu komisijas rīcībā ir informācija, ka ievērojams skaits vēlētāju šīs vēstules varētu nebūt saņēmuši iepirkumā izraudzītā pasta pakalpojumu sniedzēja pakalpojumu kvalitātes dēļ.

Tādēļ iedzīvotāji, kuri joprojām nav saņēmuši informāciju par vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso, ir aicināti to noskaidrot tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana" www.pmlp.gov.lv sadaļā "Pakalpojumi/ E-pakalpojumi/ Vēlēšanas" vai pa Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999 darba dienās no plkst. 8:00 līdz 20:00. 24. un 25.maijā tālrunis strādās no 7:00 līdz 24:00.

Tāpat Eiropas Parlamenta vēlēšanu iepriekšējās balsošanas dienās- 22., 23. un 24. maijā - pirmo reizi tiks īstenota arī iespēja vēlētājiem balsot citā vēlēšanu iecirknī, ja starp vēlētāja iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos, būs iespējams nodrošināt tiešsaistes datu apmaiņu. Šī ir papildu balsošanas iespēja, kuru var izmantot tie vēlētāji, kuri kādu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot savā vēlēšanu iecirknī. Balsojot citā iecirknī, vēlētājam jāieplāno ilgāks laiks, kas būs jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu iecirkņa komisija sazināsies ar iecirkni, kura sarakstā vēlētājs iekļauts, un veiks iecirkņa maiņu, lai nodrošinātu to, ka katram vēlētājam ir tikai viena balss.

2019-05-13
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A