Aktualitātes

Festivāls izdevās krāšņs un skaists

Festivāls izdevās krāšņs un skaists

Aizvadītajās brīvdienās – no 7. līdz 9. jūnijam Viļānu kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Austra” un lauku kapella „Bumburņeicys” piedalījās 16. festivālā „Звiняць цымбалы i гармонiк”, kas norisinājās Postavi rajonā Baltkrievijā. Festivāla ietvaros norisinājās Starptautisks tradicionālās mūzikas instrumentu izpildītāju konkurss, kurā Viļānu novadu pārstāvēja koklētāja, biedrības „Latgaļu sēta” dalībniece, zemgaliete Latvīte Cirse. Jāatzīmē, ka starptautiskās žūrijas vērtējumā Latvīte ieguva pirmo prēmiju individuālo izpildītāju kategorijā.

Jau piektdienas vakarā, ierodoties Postavi pilsētā, dalībniekiem bija jāsteidz uz Ļeņina laukumu, kur norisinājās festivāla atklāšanas koncerts, kura laikā visi pārstāvji no dažādām pasaules valstīm sniedza skatītājiem savus sagatavotos priekšnesumus. Viļānieši kopā ar Latvīti Cirsi festivālam bija sagatavojuši īpaši sirsnīgu un emocionālu koncerta programmu – deju „Tec, peļeite” (Ilmāra Dreļa horeogrāfija) „Austras” izpildījumā ar Latvītes un „Bumburņeicu” sniegto muzikālo pavadījumu. Par spīti negaisam, kas pārsteidza koncerta dalībniekus un arī skatītājus, viļānieši tomēr paspēja gan nodejot, gan izspēlēt, gan arī paglābt mūzikas instrumentus no lietus.

Kopumā šis festivāls šogad notika divdesmito reizi, pirmos četrus gadus festivālam bija vairāk vietēja līmeņa nozīme, bet nu jau sešpadsmit gadus tas ir starptautisks un šogad aicinājumu piedalīties saņēma tādas valstis kā Ukraina, Baltkrievija, Krievija, Latvija, Lietuva, Slovākija un pat Venecuēla. Jauninājums festivālā „Звiняць цымбалы i гармонiк” bija ērģeļmūzikas koncerts katoļu baznīcā, kuru sestdienā, 8. jūnijā, apmeklēja arī Viļānu novada pārstāvji.

Īpaši nozīmīga šī diena bija Viļānu novada pārstāvei Latvītei Cirsei, jo viņa kāpa uz skatuves kā konkursante demonstrējot profesionālu un žilbinošu kokles spēli, tādējādi iekarojot profesionālās konkursa žūrijas simpātijas un iegūstot pirmo prēmiju individuālo izpildītāju kategorijā.

Lielais festivāla noslēguma pasākums norisinājās svētdien, 9. jūnijā, kad visi svētku dalībnieki pulcējās Ļeņina laukumā, lai dotos gājienā uz pilsētas parku, kur nu jau katrs dalībnieks (vai kolektīvs) sniedza individuālos priekšnesumus un notika arī konkursa uzvarētāju apbalvošana. Arī šī pasākuma laikā sāka līt lietus, bet, gluži kā īpaši viļāniešiem, tieši uzstāšanās laikā daba tiem bija labvēlīga.

Kā atzina paši Viļānu novada pārstāvji, kopumā festivāls izdevās krāšņs un skaists, īpaši priecēja labā organizācija, sirsnīgā sagaidīšana un rūpes par svētku dalībniekiem.

Latvijas pārstāvju dalība festivālā tika organizēta ar Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā atbalstu, tādēļ īpašu pateicību delegācijas vadītāja Iveta Piziča izsaka konsulāta vadītājai Dagnijai Lācei – Atei par iespēju piedalīties un būt daļai no šī muzikālā piedzīvojuma. Tāpat arī I. Piziča izsaka pateicību Latvītei Cirsei un kolektīvu vadītājām – Lūcijai Kukainei („Austra”) un Vivitai Skurulei („Bumburņeicys”) par raito dejas soli un kvalitatīvo muzikālo sniegumu.

Informāciju sagatavoja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Sigita Āboliņa

2013-06-12
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A