Aktualitātes

Cūkmena detektīvi Viļānu novadā

Cūkmena detektīvi Viļānu novadā

Jau vairākus gadus visā Latvijā aktīvi darbojas Cūkmens – tēls, kas cīnās ar vides piesārņotājiem. Pirmsskolas izglītības iestādēs 2015./2016. mācību gadā tika izmēģināta ekoprogramma “Cūkmena detektīvi”, kas paredzēta 4-7 gadus veciem bērniem. Programmas mērķis ir rosināt bērnos atbildību attiecībā uz vidi, kā arī vairot izprati par vērtīgo un lieko dabā. Šī mācību gada laikā programmas izmēģinājumā piedalījās 209 pirmsskolas izglītības iestāžu grupas, to skaitā arī no Viļānu pilsētas un Radopoles pirmsskolas izglītības iestādēm. 

Ekoprogramma “Cūkmena detektīvi” tika sadalīta četrās tēmās: meža netīrie noslēpumi, Cūkmenam pa pēdām, mežs rotaļlietu kastē un skābekļa audzēšana. Saņemot Cūkmena Slepeno maisu ar mācību materiāliem, bērni piedalījās dažādās aktivitātēs vairāku mēnešu garumā. Viļānu pilsētas un Radopoles pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas iekļuva 30 ekoprogrammas aktīvāko grupu sarakstā. Līdz ar to 20. maijā Viļānu novada pirmsskolas izglītības iestādēs nodarbības vadīja pats Cūkmens.

Kā pastāstīja PII “Bitīte” vadītāja Ārija Strupiša, iesaistoties programmā, bērni paplašināja savas zināšanas par dabu, mežu un to, cik ilgi tas aug, uzzināja, kā koki ražo skābekli, kā arī par kaitējumu, ko dabā rada piesārņojums. Tā tiek attīstīta bērnu atbildīgā attieksme pret apkārtējo vidi.

Margarita Isajeva

sabiedrisko attiecību speciāliste

2016-06-02
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A