2018. gada 12. maijā norisināsies pirmais fizikas festivāls Latvijā "FIZMIX Eksperiments"

2018. gada 12. maijā norisināsies pirmais fizikas festivāls Latvijā

Iekļūstot Latgales labāko komandu topā, Viļānu vidusskolas jaunieši 50 reģiona komandu konkurencē ir kvalificējušies erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālam, kurā 12. maijā Rīgā tiksies visu Latvijas reģionu spēcīgākās komandas. No Latgales par fizikā zinošākās komandas titulu valsts mērogā un iespēju doties uz aizraujošu vasaras nometni sacentīsies arī Preiļu, Līvānu, Rēzeknes, Aglonas un Daugavpils novada 8. un 9. klašu skolēni.

Šogad konkursa fināls būs reizē arī Latvijā pirmais fizikas festivāls ar plašu izglītojoši izklaidējošu programmu ne vien pašiem finālistiem, bet arī līdzjutējiem un visiem zinātkārajiem bērniem un jauniešiem. Iespēja klātienē sekot līdzi konkursa lielā fināla izspēlei, kurā vienuviet tiksies 360 skolēnu no visas Latvijas, būs festivāla centrālais notikums. Vairāk informācijas par festivāla programmu www.fizmix.lv/festivals.

“Konkursa noslēgums būs vēl nebijis notikums – finālisti varēs gan pārbaudīt savas zināšanas oriģinālos un āķīgos uzdevumos, gan piedzīvot īstus fizikas svētkus – Latvijā pirmo fizikas festivālu. Tajā ļoti gaidīti ir arī komandu līdzjutēji – skolasbiedri, brāļi, māsas un vecāki –, lai eksaktās zinības daudzveidīgās un aizraujošās aktivitātēs iepazītu visi kopā,” stāsta AS “Latvenergo” erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” projekta vadītāja Danute Kindzule.

No Latgales lielajā fināla piedalīsies:

• Viļānu vidusskolas THE BEST, skolotājs Juris Līvmanis
  • Līvānu 2. vidusskolas BOZONI, skolotāja Taisija Grabļevska
  • Aglonas vidusskolas ŅŪTONI, skolotājs Edgars Kudiņš
  • Maltas vidusskolas KOPSPĒKS, skolotājs Valdis Sniķeris
  • Daugavpils Centra vidusskolas KR-EKERI, skolotāja Svetlana Lukjanova
  • Nautrēnu vidusskolas OMIŅI un PLANĒJOŠIE, skolotājas Inguna Pašāne un Elza Mače
  • Preiļu 1.pamatskolas VOLTI, skolotāja Laila Vibornā
  • Daugavpils 3. vidusskolas APAĻĀ GALDA BRUŅINIEKI, skolotāja Larisa Koroševska
  • Riebiņu vidusskolas SMARTS, skolotāja Marija Tarasova
  • Rēzeknes 3. Vidusskolas GAMMA, skolotāja Lilija Ivanova

Vairāk informācijas par komandām, to dalībniekiem un konkursa atlases kārtas rezultātiem https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops